Giriş Yap Üye Ol
Sepetim
Sepetinizde ürün bulunamadı...

Kargo {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum | number:2) }} TL

Ürünler {{ (sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Toplam {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum)+(sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Marka : BOYA

Boya BY-PM700 USB Canlı Yayın Mikrofonu

Stok Kodu: BOYA BY-PM700 MICROPHONE

GTIN: 6971008023480

Usb bağlantısı ile tüm bilgisayarlara ve uyumlu telefonlara bağlanabilen bu mikrofon üstün kalitede net ses almanızı sağlar. Vokalist, enstrüman kayıtları, canlı yayın, podcasting, röportajlar, ses kaydı, video konferans, internet üzerinden şarkı söyleme, Facebook, msn, Skype, YouTube gibi birçok uygulamanızda kullanabilirsiniz.


- Stereo, cardioid, omnidirectional, bi-directional olmak üzere dört ayrı polarite (yön) ayarı.
- Dayanıklı komple metal gövde.
- 16 bit/48 kHz çözünürlük.
- Ses kazancını ayarlayabilme ve mute (sessiz) fonksiyonu.
- Gerçek zamanlı kulaklık çıkışı.
- Hem Windows hem de Mac sistemi ile uyumludur.
- TV ve radyo istasyonu için yüksek kaliteli net canlı ses sağlar.
- Canlı akış, web yayını ve yayıncılıkta kullanım için idealdir.

Boya-BY-PM700-USB-Canlı-Yayın-Mikrofonu-Açıklama-2

Uyumluluk: Notebook, masa üstü bilgisayar, otg özelliği olan akıllı telefonlar (ayrıca otg kablosu gerekir). Ürün Apple marka telefon ve tabletlerde çalışmamaktadır.

Telefonda kullanım: Telefon ile kullanırken kameranızı veya ses kayıt programınızı açmadan önce mikrofonun USB kablosunu otg kablo aracılığıyla telefonunuza takınız ve bağlantı ayarlarından USB cihazını algıla seçeneğini seçiniz. Bazı telefonlar video kaydı esnasında mikrofonu algılayamayabilir bu durumda ayrıca bir kamera uygulaması yüklemeniz gerekebilir. Örneğin Google play store dan ücretsiz indirebileceğiniz OPENCAMERA uygulamasını yükleyip mikrofon ayarını yaparak birçok Android telefonda kullanabilirsiniz.

Kutu İçeriği: BY-PM700 USB mikrofon (masaüstü standı ile) ile Tutucu, USB kablo, İngilizce kullanma kılavuzu.

Cardioid Microphone (Kardioid Mikrofon) Nedir? Kardioid Mikrofonlar, sesleri önden ve yanlardan yüksek kazançla, ancak arkadan zayıf bir şekilde alan mikrofonlardır. Kardioid mikrofonlar, yönlü ses algılamalarının doğası gereği kabaca kalp şeklinde olması nedeniyle adlandırılmıştır.

Sağdaki görüntü, bir kardioid mikrofonun tipik bir kutupsal çizim tepkisini gösterir. Kutup grafikleri, sabit bir ses kaynağına göre işaret ettiği tüm çeşitli yönler için bir mikrofonun kazancını gösterir. Ses kaynağı aynı konumda kalır ancak mikrofon 0° ila 360° arasında döndürülür. Bu testi yaparak, mikrofonun işaret ettiği çeşitli yönlerde kaydettiği kazancı bilebiliriz. Bir kardioid mikrofon, temel olarak doğası gereği kalp şeklinde olan bir kutupsal çizim yanıtına sahiptir. Sesi önden ve yanlardan yüksek kazanç veya hassasiyetle alır, ancak sesler arkadan geldiğinde çok daha düşük seviyede alır.

Kardioid mikrofonlar, sesin arkadan değil önden ve yandan alınması gereken uygulamalarda kullanılır. Bunun bir örneği, önde bir şarkıcının şarkı söylediği, bir grubun yanlarda enstrüman çaldığı ve seyircilerin arkada olduğu bir müzik performansı olabilir. Bir senaryoda sadece müzik, önde solist, yanlarda bando olmak üzere kaydedilmek istenip, arka tarafta seyirci kaydedilmemek istenebilir. Bu tür senaryolar için, kardioid mikrofonların büyük bir kullanımı ve uygulaması vardır.


Bidirectional Microphone (Çift yönlü mikrofon) Nedir? Çift yönlü mikrofonlar (sekiz şekli mikrofonlar olarak da adlandırılırlar), sesi önden ve arkadan iyi veya yüksek hassasiyetle alan, ancak yanlardan zayıf veya düşük hassasiyetle alan mikrofonlardır.

Yukarıdaki çizim, çift yönlü bir mikrofon sesi alma modelini göstermektedir. Bu model, çift yönlü bir mikrofonun diyaframın karşıt taraflarında (ön ve arka) eşit hassasiyetteki ses loblarını ve diyaframa dik açılarda (yanlarda) dik boşlukları aldığını gösterir.

Çift yönlü mikrofonlar, sesin mikrofonun ön tarafından ve mikrofonun arkasından kaydedildiği ancak yanlardan kaydedilmediği uygulamalarda kullanılır. Buna bir örnek, bir profesörün bir dinleyici kitlesine ders verdiği ve onlardan gelen soruları kabul ettiği bir Soru-Cevap dersi veya sunumudur. Bir mikrofonun önden profesörün konuşmasını ve dinleyiciler arasında arkadan sorulan soruları alması gerekir. Bu, çift yönlü mikrofonların gerekli olduğu pratik bir örnektir.

Omnidirectional Microphone (Çok yönlü mikrofon) Nedir? Çok yönlü mikrofonlar, sesi mikrofonun her tarafından veya yönlerinden eşit kazançla alan mikrofonlardır. Bu, bir kullanıcı mikrofona önden, arkadan, soldan veya sağdan konuşsa da mikrofonun tüm sinyalleri eşit kazançla kaydedeceği anlamına gelir. Bu, sesi yalnızca belirli bir taraftan yüksek hassasiyetle alan tek yönlü mikrofonların tersidir.

Çok yönlü mikrofonların dairesel bir kutup grafiği vardır, çünkü sesi 0º ila 360º arasındaki tüm yönlerden eşit kazançla kaydeder. Gösterilen kutupsal çizim görüntüsü, çok yönlü bir mikrofonun tipik bir kutupsal çizim yanıtıdır. Dairesel deseni görebilirsiniz. Böylece bir kullanıcı mikrofona herhangi bir yönden veya açıdan konuşsa da aynı kazanç elde edilecektir.

Çok yönlü mikrofonlar, ses alma yönlülüğünde daha fazla esnekliğe izin vermeleri açısından yönsüz mikrofonlara göre avantajlıdır. Tekrar belirtmek gerekirse, bir kullanıcı mikrofonun herhangi bir tarafına konuşabilir ve yine de her taraftan iyi kazanç elde edecektir. Bu, sesin birden çok yönden kaydedilmesi gereken uygulamalarda çok yararlı olabilir. Bunun bir örneği, önde bir müzik aleti grubunun ve arkada bir koronun şarkı söylediği bir müzik performansı olabilir. Yönsüz bir mikrofon, ikisinden yalnızca birini iyi kazançla alırken, diğerini çok düşük seviyede kaydedebilir.

Ancak, çok yönlü mikrofonların her yönden gelen sesleri alırken, tek yönlü mikrofonların yalnızca bir yönden gelen sesleri alması, her zaman tek yönlü mikrofonlardan üstün oldukları anlamına gelmez. Birçok uygulamada, sesi her yönden almak büyük ölçüde istenmeyebilir. Buna bir örnek, bir profesörün sınıftaki dersini kaydetmektir. Arkadaki öğrencilerden gelebilecek herhangi bir gürültü olmadan sadece profesörün dersinin kaydedilmesi gereken bir senaryoda, tek yönlü bir mikrofon kullanmak en iyisidir. Bu gibi bir durumda kullanılan yaygın bir mikrofon, tek yönlü bir mikrofon kullanan Shotgun mikrofondur. Shotgun mikrofonlar, yanlardan ve arkadan gelen sesleri göz ardı ederken doğrudan önlerinden gelen sese odaklanır. Bu, av tüfeği mikrofonunun, yanlarda ve arkada bulunabilecek tüm sesleri göz ardı ederken, istenen sesi büyük bir kazançla doğrudan önünde almasına olanak tanır. Böylece tek yönlü mikrofonlar kullanıldığında kaydedilecek ses kaynağı önde sabit durduğu sürece daha temiz bir kayıt elde edilebilir.

Dolayısıyla hem çok yönlü hem de tek yönlü mikrofonların avantajları ve dezavantajları vardır. Önemli olan, mevcut durumda hangisinin daha iyi olacağına karar verebilmeniz için kullanımdaki mikrofonun uygulamasını bilmektir.